Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest tak ważne – jak wybrać najlepszą ofertę?

ByDaniel

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest tak ważne – jak wybrać najlepszą ofertę?

Wybierając się w podróż poza granicami Polski warto pomyśleć nie tylko o planie zwiedzania i odpoczynku, ale również o ubezpieczeniu turystycznym, które niesie za sobą wiele korzyści w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Czym jest ubezpieczenie turystyczne, i jakie wytyczne wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Ubezpieczenie turystyczne – najważniejsze kwestie

Podobnie jak polisa na życie czy jakiekolwiek inne ubezpieczenie, również turystyczne ubezpieczenie polega na określonych korzyściach finansowych czy zdrowotnych w momencie, kiedy ulegniemy wypadkowi lub wydarzy się inne, nieprzewidziane zdarzenie. Wykupiona polisa ubezpieczeniowa dla podróżującego gwarantuje zabezpieczenie przed ewentualnymi kosztami związanymi z wypadkiem, kontuzją czy innym, przykrym zdarzeniem. Co zawierają najczęściej klasyczne ubezpieczenia turystyczne?

-Ubezpieczenie kosztów leczenia

-Ewentualną hospitalizację w zamiejscowym szpitalu

-pokrycie kosztów ratownictwa

-Transport medyczny do Polski

-NWW – następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Polisy ubezpieczeniowe dedykowane podróżującym turystom mogą zawierać jeszcze wiele innych opcji dodatkowych, wiele zależy od konkretnej oferty ubezpieczyciela, a także indywidualnych potrzeb klienta. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają skonstruowanie własnej polisy, dając dodatkowe opcje np. ubezpieczenia bagażu czy sprzętu sportowego.

Gdzie szukać najlepszego ubezpieczenia turystycznego?

Odpowiedź jest bardzo prosta – w Internecie. Właśnie tam możemy dowolnie porównywać różne oferty, szukać odpowiednich warunków, a także dowiedzieć się więcej odnośnie przydatnych opcji ubezpieczenia w konkretnym kraju, do którego zamierzamy wyjechać. W sieci dostępne są również narzędzia do wyszukiwania aktualnych ofert polis ubezpieczeniowych, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Dobrym rozwiązaniem jest również bezpośredni kontakt z działem obsługi klienta pojedynczych ubezpieczalni, i porównanie przedstawionych ofert pod kątem własnych, indywidualnych potrzeb.

Jakie są koszty ubezpieczenia turystycznego – przykładowe ceny

Ostateczny koszt ubezpieczenia turystycznego na czas wyjazdu jest kwestią indywidualną, z uwagi na kilka najważniejszych wytycznych. Ilość opcji dodatkowych, renoma danego ubezpieczyciela, a także kraj, do którego się wybieramy mogą mieć znaczący wpływ na cenę polisy. Niemniej jednak wycena polisy jest dokonywana w rozliczeniu dziennym – za jeden dzień pobytu zagranicznego zapłacimy średnio ok. 35-50 zł, w zależności od wybranych opcji ubezpieczeniowych i ilości dodatkowych usług. Jest to jednak koszt naszego bezpieczeństwa i komfortu, by móc odpocząć na wakacjach i nie martwić się o ewentualny wypadek czy kontuzję.

About the author

Daniel administrator